IV niedziela Wielkiego Postu - 30 marca 2014 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do wystroju wielkanocnego kościoła. Dziękuję również osobie z parafii za zakup nowego paschału do naszego kościoła. Bóg zapłać.

2. Informuję, Ĺźe rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, 6 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Wiesław Banaś, dyrektor Caritas z Zamościa. Poniedziałek 7 kwietnia będzie dniem spowiedzi. We wtorek zakończenie rekolekcji.
Uczniów zapraszam w niedzielę na Mszę o godz. 11.00, a w poniedziałek i we wtorek na godz. 12.00. Proszę rodziców, aby zwrócili uwagę na uczestnictwo dzieci w rekolekcjach.

Do chorych udam się z posługą sakramentalną w piątek po rekolekcjach 10 kwietnia. Proszę wcześniej o zgłoszenie adresów chorych. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń. Wykorzystajmy dobrze czas rekolekcji, niech nie zabraknie wewnętrznego pragnienia, zaangażowania, modlitwy, aby umocnić wiarę, odbyć dobrą spowiedź, której owocem będzie odnowa życia.

3. Nastąpiła już zmiana czasu na letni, stąd od jutra msze święte w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, w piątek spowiedź dla tych co obchodzą I piątki miesiąca od godz. 17.00. Do chorych udam się przed południem. W sobotę ze względu na wyjazd na spowiedź Msza św.będzie rano o godz. 7.00.

5. W przyszłą niedzielę po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W tym tygodniu spotkanie Legionu Maryi będzie w środę, o godz. 16.30. Zapraszamy osoby zainteresowane.

7. Zachęcam nadal do udziału w naboĹźeństwach wielkopostnych: Droga KrzyĹźowa w piątek o godz. 18.00, Gorzkie Ĺťale w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.

8. W środę, 2 kwietnia, przypada 9 rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

9. Dzieciom i młodzieży przypominam o konkursie jubileuszowym. Prace składamy do końca kwietnia. Regulamin konkursu znajdziemy na stronie internetowej parafii.

10.   Dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się katecheza dla narzeczonych, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

11. Młodzież z KSM-u rozprowadza przed kościołem palmy.

12.   Dziękuję osobom z Kolonii Dąbrowa, ktĂłre wczoraj sprzątały kościół i budynek parafialny:  Janinie Chołost, Helenie Smolińskiej, Annie Smolińskiej, Ewelinie Piondło, Ewie Mazur i Justynie Chołost. Panie ponadto złoĹźyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego – 100.00 zł., za co składam serdeczne BĂłg zapłać.

13. Dziękuję rodzinie Państwa Sadurskich za porządki poczynione wokół kapliczki. Bóg zapłać pani Zofii, że przez cały czas troszczy się o kapliczkę.

14. W sobotę 12 kwietnia, za dwa tygodnie planujemy wiosenne sprzątanie kościoła, w tym mycie okien. Co roku czynili to rodzice dzieci pierwszokomunijnych
i przystępujących do bierzmowania. W tym roku zwracam się o to do wszyskich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu kościoła do świąt i uroczystości Jubileuszowych. Sprzątanie przewidzane przed południem od godz. 9.00.

15. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 zaśpiewa Chór męski Bas Canto z parafii Niemce. Po mszy św. koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu tego chóru.